zachmurzenie duże
-1°
-2°
poniedziałek
Reklama
Super szybki Internet w Dąbrowie i Kamińsku
14 sierpnia 2020 r. | 13:25
2

Urząd Gminy Przystajń poinformował o trwających pracach projektowych dotyczących budowy szerokopasmowego internetu światłowodowego między innymi na terenie miejscowości: Dąbrowa i Kamińsko.

Osoby zainteresowane dostępem do sieci światłowodowej, mogą sprawdzić czy ich adres objęty zostanie projektem na stronie: getfibre.pl. Prosimy właścicieli nieruchomości o wyrozumiałość i pomoc związaną z realizacją projektu. W sprawach udziału w projekcie w miejscowościach Kamińsko oraz Dąbrowa możliwy jest kontakt z Panem Januszem Nabiałkiem tel. 508171999 w godzinach od 8.00 do 16.00.2 odpowiedzi na “Super szybki Internet w Dąbrowie i Kamińsku”

  1. Jezeli to ma byc firmy Protonet to dajmy sobie spokój.... pisze:

    Ani szybki ani stabilny to ten internet nie będzie. Nie pomogą wielokrotne interwencje… Poprostu bryndza jaką już teraz obserwujemy.

  2. tomesz1440 pisze:

    Firma Inea w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa poprzez spółki FIBEE I oraz FIBEE IV wybudowała rękami Ukraińców światłowód w Kamińsku gmina Przystajń. Jeszcze nie został oddany do użytku , a już wiadomo ile będzie kosztował; od 75 PLN do 95 PLN/miesiąc. ( żródło przedstawiciel handlowy tel 668 584 514). Warto tutaj wziąć pod uwagę że Unia dopłaciła w ramach Programu Operacyjnego 82% kosztów budowy.
    Podane ceny powalają, są o 100% wyższe w porównaniu do cen z innych miast , zaprzeczają idei szerokiego dostępu do internetu na obszarach wykluczonych cyfrowo i mają się odwrotnie proporcjonalnie do założeń Programu Operacyjnego. Dodatkowo firma nie ma żadnego przedstawicielstwa na miejscu ,a już dzierzawi łącze dla UPC , T- Mobile i kogoś tam jeszcze podbijając cenę. Urząd Komunikacji Elektronicznej twierdzi że i tak obowiązuje prawo popytu i podaży, czyli “róbta co chceta”. Kto zleca prace firmie która nie ma żadnej serwisu na miejscu, jak się ma założenie Programu Operacyjnego do samowoli cenowej infrastruktury powstałej nie ze srodków własnych firmy lecz z dotacji o szczytnym celu. Co na to wladze Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa, Gminy, Czy jest to prywata za Unijne pieniądze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *