zachmurzenie duże
niedziela
Reklama
W trzy dni w Brzezinach trzy osoby straciły prawo jazdy
26 sierpnia 2021 r. | 12:11
0

Od minionej soboty 21 sierpnia do poniedziałku 23 sierpnia, w miejscowości Brzeziny w gminie Przystajń, mundurowi z kłobuckiej drogówki zatrzymali trzy prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. Dokument uprawniający do kierowania pojazdem straciło trzech mieszkańców gminy Przystajń. Miejsce prowadzonych kontroli nie było przypadkowe gdyż wcześniej zostało wskazane za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przekroczenia dozwolonej prędkości oraz niedostosowanie prędkości do warunków na drodze w dalszym ciągu stanowią jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pomimo wielu akcji profilaktycznych oraz działań wymierzonych w piratów drogowych, prowadzonych regularnie przez policjantów z drogówki, problem przekraczania dozwolonej prędkości nadal występuje na drogach powiatu kłobuckiego.

Do prowadzonych działań mundurowi wykorzystują wszystkie dostępne urządzenia pomiarowe, natomiast miejsca prowadzonych kontroli prędkości typowane są między innymi na podstawie zgłoszeń dokonywanych najczęściej przez lokalnych mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

To właśnie za pomocą KMZB wpływały do nas zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości na drodze powiatowej w miejscowości Brzeziny w gminie Przystajń. W sobotę, dokument uprawniający do kierowania pojazdami stracił tam 33-letni kierowca audi, który poruszał się z prędkością 124 km/h, natomiast wczoraj w tym samym miejscu na radar „wpadli” 37-letni kierujący pojazdem tej samej marki – niechlubny rekordzista z wynikiem pomiaru 127 km/h oraz 42-letni kierowca volkswagena, który jechał o 54 km/h za szybko. Poza zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące, mężczyźni otrzymali punkty karne oraz wysokie mandaty. Wszyscy są mieszkańcami gminy Przystajń. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *