zachmurzenie małe
14°
12°
piątek
Reklama
W sobotę Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Przystajń
24 lutego 2020 r. | 19:42
0

W sobotę 29 lutego w hali sportowej w Przystajni odbędzie się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Przystajń.

Zawody rozpoczną się o godz. 8:30.

REGULAMIN:

1. Informacje ogólne:
o Miejsce rozgrywek - hala Gimnazjum w Przystajni ul. Szkolna 9
o Termin rozgrywek - 29 luty 2020, godzina 8:45
o System rozgrywek – w zależności od ilości zgłoszonych drużyn
o Czas gry 13 min
o Drużyna na boisku liczy 5 zawodników tj. 4 w polu + bramkarz.

2. Drużyna - składa się maksymalnie z 10 zawodników zgłoszonych na liście. Drużynę obowiązuje jednolity strój sportowy i obuwie sportowe do gry w hali. Osoby nie przygotowane do rozgrywek nie będą dopuszczane do zawodów. W drużynie mogą występować tylko mieszkańcy GMINY PRZYSTAJŃ. W JEDNEJ DRUŻYNIE MOŻE GRAĆ TYLKO DWÓCH ZAWODNIKÓW ZGŁOSZONYCH DO ROZGRYWEK W PZPN. WARUNKIEM UCZESTNICTWA W TURNIEJU JEST UKOŃCZONY 16 ROK ŻYCIA (ROCZNIK 2004 I STARSI).

3. Rozgrywki - prowadzone będą przez sędziów zaproszonych przez organizatorów turnieju.
Prowadzona będzie obsługa techniczna zawodów: tj. zegar świetlny, protokół, tabela, strzelcy bramek itp.
Drużyna zobowiązana jest do obecności w hali na 5 min. przed rozpoczęciem meczu
Szczegółowe przepisy dotyczące gry do uzgodnienia z zainteresowanymi oraz z sędzią.

4. Przepisy ogólne i zasady gry:
o W rozgrywkach obowiązują ogólne przepisy gry w futsal.
o Wszystkie rzuty wolne są rzutami bezpośrednimi. Mur przy wykonywaniu rzutów wolnych nie może stać bliżej niż 3m od piłki.
o Nie można zdobyć bramki bezpośrednio z rzutu z autu.
o Czas na wznowienie gry - 5 sekund.
o Prawo rozmowy z sędziami ma tylko kapitan drużyny.
o Zmiany lotne tylko w wyznaczonej strefie (najpierw zawodnik schodzi później wchodzi; za źle przeprowadzoną zmianę zawodnik wchodzący otrzymuje żółtą kartkę)
o Drużyna na boisku nie może liczyć mniej niż 3 zawodników.
o Punktacja: zwycięstwo - 3 pkt, remis - 1 pkt, porażka - 0 pkt.
o O kolejności miejsc w końcowej tabeli decyduje kolejno: Większa ilość zdobytych punktów. Korzystniejszy bilans pomiędzy zainteresowanymi drużynami, w przypadku, gdy jednakową ilość punktów zdobędzie więcej niż 1 zespół, wówczas sporządza się tzw. "mała tabelę" uwzględniającą tylko wyniki pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Korzystniejsza różnica bramek. Większa ilość zdobytych bramek.

5. Gra niedozwolona i niesportowe zachowanie
W turnieju obowiązują ogólne przepisy gry w futsal. "Atak wślizgiem" jest KATEGORYCZNIE ZABRONIONY-kara żółta kartka i 2 min wykluczenia lub do utraty bramki.

6. Kary:
o Żółta kartka - wykluczenie zawodnika, drużyna gra w osłabieniu przez 2 min. lub do utraty bramki po czym zawodnik wraca do gry.
o Czerwona kartka - wykluczenie zawodnika z meczu, drużyna gra w osłabieniu przez 4 min. po czym może wejść inny zawodnik. Zawodnik ukarany może grać w następnym meczu.
o Za wybitnie niesportowe zachowanie zawodnika mogą być nałożone inne kary przez organizatorów rozgrywek włącznie z wykluczeniem z turnieju do końca rozgrywek.
o Konsekwencją otrzymania czerwonej kartki może być odsunięcie od jednego spotkania lub kilku spotkań, albo dyskwalifikacja z rozgrywek danego zawodnika. Decyzje o karze podejmuje organizator po konsultacji z sędziami.

7. Nagrody - Najlepsza trzy drużyny turnieju otrzymają puchary. Nagrody indywidualne. dla najlepszego: strzelca,- bramkarza i zawodnika turnieju wyłonią głosy kapitanów drużyn.

Przepisy końcowe:
o Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawione w szatni przedmioty i rzeczy jak również za kontuzje i inne zdarzenia wynikłe z gry.
o Każda drużyna ubezpiecza się we własnym zakresie. Organizatorzy proszą uczestników o rywalizację w sportowej atmosferze i godne zachowanie się w hali. Protesty i odwołania będą rozpatrywane przez organizatorów a ich decyzje będą ostateczne.
o Prawo interpretacji regulaminu należy do organizatorów.
o W przypadkach nieuwzględnionych przepisami i regulaminem decyzje podejmują organizatorzy stosownie do zaistniałych sytuacji a ich decyzje są ostateczne.

PLAN TURNIEJU:

8:30 – potwierdzenie obecności u organizatora rozgrywek przez kapitanów drużyny

8:45 – uroczyste otwarcie turnieju
10.00 – 14.00 – mecze

14:20 podsumowanie turnieju oraz wręczenie nagródDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *