bezchmurnie
19°
19°
wtorek
Kierowcy i pasażerowie GTV BUS jeżdżą bez maseczek!
24 lipca 2020 r. | 10:28
0

Coraz więcej zachorowań koronawirusa w naszym regionie. Mimo opanowania pandemii, zakażeń z każdym tygodniem jest coraz więcej. Na skrzynkę redakcyjna otrzymałem maila z informacją, że kierowcy firmy GTV BUS nie przestrzegają przepisów i rozporządzeń, które nakazują im noszenia maseczek. Podobnie pasażerowie tej zielonej linii. Niestety, to nie jedyny sygnał w tej sprawie. Podobne otrzymujemy z gminy Konopiska oraz z gminy Przystajń.

Zobaczcie maila jednego z naszych Czytelników.

Witam,
piszę do Pana z prośbą o pomoc. Od dwóch tygodni walczę z GTV aby ich kierowcy pilnowali przestrzegania zasady noszenia maseczek. Jest to ich prawny obowiązek. Niestety tak nie jest, kierowcy mają to gdzieś i 3/4 autobusu jeździ bez maseczek.

Jestem ciężko schorowaną osoba, która dojeżdża autobusami do pracy i martwię się o swoje życie.
Pisałam do GTV i odpowiedzieli mi cytuję:

Niestety kwestia egzekwowania maseczek nie jest w gestii kierowcy autobusu, którego zadaniem jest bezpieczny przewóz osób. Nie wyobrażalna jest sytuacja kiedy kierowca wykłóca się z osobami bez maseczek, a potem w emocjach ma prowadzić autobus. Każdy z nas obywateli ma takie samo prawo zwrócenia uwagi nieodpowiedzialnym podróżnym, ale..... wszyscy chcemy uniknąć sytuacji konfrontacji ponieważ nie wiemy na kogo trafimy.... kółko się zamyka. Kierowca nie ma żadnych dodatkowych narzędzi-uprawnień by upominać przez cały dzień nieodpowiedzialnych podróżnych.

Co jest oczywiście nie prawdą. To na kierowcach autobusu jest ten obowiązek.

Gmina na ten temat:

W nawiązaniu do maila z dnia 11 lipca 2020 roku informuję, że kierowcy autobusów firmy GTVBUS, zostali poinformowani odnośnie konieczności informowania pasażerów o obowiązku zakrywania ust oraz nosa w autobusach miejskich. Po kontakcie z firmą GTVBUS otrzymałem także informację, że każdy z autobusów posiada odpowiednie tablice oraz piktogramy informujące o ww. obowiązku. Organami uprawnionymi do egzekwowania tegoż obowiązku jest m. innymi Policja. W związku z powyższym w przypadku ponownego zaobserwowania niezakrywania nosa oraz ust wśród współpasażerów korzystających z komunikacji miejskiej, proszę o zawiadomienia funkcjonariuszy Policji.

Sanepid:

W związku z otrzymaną przez Pana interwencją, pracownicy tutejszej Stacji podjęli czynności profilaktyczne zmierzające do wzmożenia rygoru sanitarnego w autobusach GTV w Blachowni.

Niestety to wszystko na nic. Dzisiaj byłem jednym jedynym z 11 pasażerów autobusu w maseczce.

Żaden z pracowników GTV BUS z oddziału w Częstochowie nie był upoważniony do skomentowania tej sytuacji. O sprawie zawiadomiliśmy Komendę Miejską Policji w Częstochowie. Najprawdopodobniej w najbliższych dniach można spodziewać się wyrywkowych kontroli w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *