całkowite zachmurzenie
18°
18°
środa
Reklama
Kolejne problemy z uchwałą Rady Gminy Przystajń
17 czerwca 2020 r. | 12:06
2

Kolejne problemy z uchwałą Rady Gminy Przystajń. Tym razem Wojewoda uznał, że uchwała nr XVIII.131.2020 Rady Gminy Przystajń z dnia 11 maja 2020 r. w sprawie planowania w budżecie Gminy Przystajń środków finansowych na pomoc zdrowotną dla nauczycieli, a także określenia rodzajów świadczeń przyznawanych w ramach pomocy zdrowotnej dla nauczycieli przedszkoli, szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Przystajń oraz warunków i sposobu ich przyznawania w części jest niezgodna z Konstytucją RP!

Rozstrzygnięcie nadzorcze w tej sprawie znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Kolejne problemy z uchwałą Rady Gminy Przystajń”

 1. Zdzisław Zawierucha pisze:

  Czy chodzi o dodatkowe przywileje dla nauczycieli ( pomocy zdrowotnej dla nauczycieli itd. ) rozpatrywane w zaciszu bez pisania wniosków do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przystajni o udzielenie pomocy i upokarzaniu się , zebraniu bo brakło na leki , jak to robią mieszkańcy , którzy są w trudnej sytuacji życiowej . Każdy nauczyciel ma prawo napisać wniosek do GOPS i zobaczyć jak to jest przyjemnie .
  Ja jestem osobą niepełnosprawną od wczesnego dzieciństwa 1955 r. i długotrwale chorującą niejednokrotnie brakowało na lekarstwa i leczenie , ale nigdy nie dostałem wsparcia od GOPS w Przystajni .
  Żeby dostać pomoc z GOPS w Przystajni trzeba spełnić kryterium dochodowe 528 zł na osobę w rodzinie .
  Za tyle mamy wyżyć , opłacić wszystkie rachunki i kupić leki powinno starczyć .

  Pozdrawiam .
  Zdzisław Zawierucha

  5
  2
 2. Mieszkaniec pisze:

  Jasne lepiej dać alkoholikom, bo im nie starcza na picie. Żenada i nieudolność polskiego prawa. Są rodziny gdzie pobiera się opiekę na osobę leżącą i pije się za to z kumplami. Żadnych kontroli. To jest XXI wiek, ktoś gnije w łóżku a opiekun pije i jest dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *