całkowite zachmurzenie
17°
14°
czwartek
Reklama
fot. UG Przystajń
Rynek w Przystajni nieprzyjazny osobom niepełnosprawnym?
24 kwietnia 2020 r. | 13:33
3

Rynek w Przystajni wzbudza sporo zachwytów, ale również kontrowersji. Jedną z nich jest kwestia parkingu dla osób niepełnosprawnych. Na naszą skrzynkę redakcyjną napisał jeden z mieszkańców, który od dłuższego czasu walczy o miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych przy rynku.

Zwróciłem się w tej sprawie do gminy.

Poniżej znajdziecie list mieszkańca.

Projekt Rynku został wybrany przez mieszkańców większością głosów . W projekcie było zaprojektowane miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych na , które jest konfliktem od 30-06-2019r-Panu Wójtowi się nie podoba psuje wizerunek . Rynek został zaprojektowany przez Pracownie Architektury FORMA Sp zo. o Blachownia

Rynek w Przystajni został rewitalizowany z pieniędzy otrzymanych z zewnątrz w informacji publicznej jaką otrzymałem Pan Wójt Henryk Mach nie wskazał kto pokrył koszty - wymienił tylko kwoty.

W piśmie KT.7126.14.2019 z dnia 27.09.2019 Starostwa Powiatowego w Kłobucku jednoznacznie określa , że stanowisko powinno być pomalowane na niebiesko.

Rynek w Przystajni został zgłoszony do Konkursu Modernizacja Roku 2019 to bardzo dobrze , ale powinny być usunięte wszystkie zaniedbania .

Pan Wójt Henryk Mach jest chyba jedyną osobą , która jest przeciwko pomalowaniu mimo ,że rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju . Kolor niebieski obowiązuje w całej Unii Europejskiej.
Posiadam obszerną dokumentacje zebraną w sprawie miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych.

Pan Wójt Henryk Mach lekceważy wszystkie rozporządzenia Ministra , Ustawy i moralne zachowanie względem osób niepełnosprawnych. Czy Rynek w Przystajni powinien wygrać konkurs jeśli są zaniedbania.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Rynek w Przystajni nieprzyjazny osobom niepełnosprawnym?”

 1. Vizir pisze:

  Ten człowiek od lat czepia się wszystkiego. Ma niepełnosprawność po przebytej w dzieciństwie Heinego Medinie, chodzi niemrawo, jednak bez trudu i nie musi korzystać z wózka czy psa przewodnika jak niewidomi. Prawnie jest inwalidą, ale większość osob z gorszymi niepełnosprawnościami nie domaga się tylu przywilejów, co on.
  Miejsca dla niepełnosprawnych przy rynku są oznaczone, a kolor niebieski niszczyłby nową, granitową kostkę. Zainteresowani wiedzą gdzie jest miejsce dla ich pojazdu, są wyznaczone, a miejsce jest zaplanowane konstrukcyjnie, co wyczerpuje zapisy ustawowe.

  Kodeks wykroczeń stanowi, że: „Ocena zgodności zachowań kierujących pojazdami z przepisami ruchu drogowego należy do uprawnionych organów kontroli ruchu drogowego (policji, straży gminnych i miejskich)”.

  9
  8
  • Swojak pisze:

   Vizir jeśli piszesz , że granit jest ważniejszy , który można zawsze wymienić-
   niż niesienie drugiemu człowiekowi pomoc , żeby niepełnosprawni mieli trochę lżej bo życie Im sprawiło figla . Masz przekorny sposób myślenia – tak myślano kiedyś -.Jesteś naprawdę twardzielem myślisz ,że nic Cie nie ruszy przeżyjesz w zdrowiu i dostatku. Ten niepełnosprawny niczego , się nie czepia pokazuje to co powinno być zrobione przez Gminę Przystajń .Walczy o wszystkich niepełnosprawnych z Gminy Przystajń jak i przyjezdnych i za to należy Mu się szacunek , a jego stan zdrowia jest inny jak piszesz . Walczy znieczulicą społeczną jaka powstała . Mam nadzieje , że znasz takie powiedzenie , że dobro dane wraca , a zło jakie dajesz niepełnosprawnemu może też wrócić do Ciebie , trochę pokory , z Twojej strony Vizir i piszących komentarz . Przez ubranie nie widać co komu dolega .

   9
   4
 2. Niesmaczna pisze:

  Dlaczego wójt nie interesuje się niepełnosprawnymi?

  18
  4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *