słabe opady deszczu
poniedziałek
Reklama
Stypendyści w Gminie Przystajń
08 lipca 2020 r. | 12:23
5

Gmina Przystajń jako organ prowadzący od 2014 roku przyznaje stypendia za wyniki w nauce dla uczniów zamieszkałych na jej terenie. Rada Gminy Przystajń, uchwaliła w dniu 13 listopada 2014 roku szczegółowe warunki i tryb przyznawania stypendiów dla uczniów zdolnych zamieszkałych na terenie Gminy Przystajń. Zgodnie z zapisami uchwały, uczniowie mogą otrzymywać stypendium za sukcesy w różnych dziedzinach, takich jak: osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe oraz osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Każdy z uczniów może otrzymać stypendium nawet cztery razy w ciągu roku szkolnego.

W roku szkolnym 2019/2020 nagrodzono 22 uczniów, którzy uczyli się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przystajni oraz Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim. Niektórzy uczniowie otrzymywali stypendia kilka razy z różnych dziedzin. Kwota przyznanych stypendiów wynosiła każdorazowo od 200 do 300 zł za jedno osiągnięcie, a w przypadku sukcesów w konkursach międzynarodowych stypendium wyniosło 800 zł.

Poniżej lista stypendystów według poszczególnych kategorii:

1/ stypendia za osiągnięcia sportowe, w tym w szczególności: za udział w ogólnopolskich turniejach wschodnich sztuk oraz ogólnopolskich i wojewódzkich zawodach pływackich: Daria Cioch, Karol Sas, Weronika Sas, Aleksandra Pieniążek, Kacper Galiczak, Weronika Garus, Wiktor Janik, Natasza Janik.

2/ stypendia za osiągnięcia naukowe, w tym w szczególności: za udział w ogólnopolskich konkursach leksykalnych z języka angielskiego i niemieckiego, wojewódzkim konkursie przedmiotowym z geografii: Natasza Janik, Emilia Staniec, Natalia Pisarek, Dominika Kotarska, Kinga Wręczycka, Alicja Wręczycka, Anna Mokros, Marcelina Pawełkiewicz, Piotr Nowak.

3/ stypendia za osiągnięcia artystyczne, w tym w szczególności: za udział w wojewódzkich konkursach plastycznych oraz konkursie fotograficznym: Zuzanna Hyra, Lena Chrzanowska, Natasza Janik, Natalia Chrzęstek, Oliwia Piśniak, Alex Miłowski, Karol Wurszt, Natalia Wurszt.

4/ stypendium za osiągnięcia naukowe na szczeblu międzynarodowym w tym w szczególności udział w międzynarodowym projekcie współpracy „Kreator przedsiębiorczości”: Marcin Kucharczyk. /UG Przystajń/5 odpowiedzi na “Stypendyści w Gminie Przystajń”

 1. Rodzic pisze:

  Szkoda że niektórym uczniom wnioski szkoła w Borze przysłała 29 czerwca o 15. Pogratulować refleksu.

  6
  2
  • Mieszkaniec pisze:

   Wszystkim zainteresowanym tematem Wnioski można składać do 15 lipca, wiec bardzo dobrze że Szkoła informuje o takiej możliwości

   2
   4
   • Mieszkaniec pisze:

    To 3 lipca ogłaszają listę stypendystów a do 15 wnioski. No chyba się tu ktoś na umysł zamienił albo kpiny z ludzi się robi

 2. lo lo pisze:

  …..nieładnie i powinny być wyciągnięte konsekwencje

  6
  1
 3. Agata pisze:

  No fajnie gratulacje
  Proszę jeszcze napisać o gminie Panki czy takie coś jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *